• Třídy
  • Listopad, prosinec 2023

Předvánoční posezení

V pátek 22. 12. 2023 jsme si, jako již tradičně v tomto čase, společně s 9. B připomněli blížící se vánoce. Vyzdobili jsme si třídu, vzájemně okoštovali doma upečené cukroví, předali dárky a smlsli si na čoko-fondue, které jsme si sami připravili. Nechyběl ani přátelský souboj ve stolním fotbálku. Byl to opravdu příjemné dopoledne.

Další fotky najdete zde

Koledy na schodech

V pátek 22. 12. 2023 jsme si na všichni společně zazpívali a zahráli. Kde jinde, než na schodech.

Další fotky najdete zde.

Sochy ze sněhu

Prostě sněhuláci! Fotky z akce najdete zde

Mikuláš ve škole

Ve středu 6. 12. 2023 přišel do školy Mikuláš v doprovodu usměvavých andělů a rozpustilých čertů. Nikomu to neříkejte, ale to jsme byli my deváťáci. Část kostýmů jsme si vlastnoručně vyrobili, některé i půjčili. Navštívili jsme všechny třídy na prvním i druhém stupni, pochválili hodné děti, trošinku pozlobily neposluchy, poslechli jsme si básničky i písničky, které si pro nás připravili a rozdali všem dárečky. Věříme, že jsme si to všichni hezky užili.

Další fotky z akce najdete zde - 1. A1. B až 5. B

Návštěva knihovny

Ve středu 29. 11. 2023 jsme byli podívat v knihovně na další z řady knihovnických lekcí. Tentokrát na téma gender a jeho proměny v současném světě.

Planetarium - projekt Voyager

Ve čtvrtek 23. 11. 2023 jsme se spolu s ostatními žáky 8. a 9. ročníku vypravili do planetária. Program byl zajímavý. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o vesmírných sondách ale především planetách sluneční soustavy. Všechny asi nejvíce překvapilo, že sondy Voyager 1 a Voyager 2 vyslané do vesmíru v letech 1977 a 1979 jsou stále funkční a komunikují se Zemí.

Fotky z akce najdete zde

Projektový den - Codeweek

Čtvrtek 16. 11. 2023 patřil robotům. Spolužáci z kroužku zábavné informatiky si pro nás připravili hned několik workshopů věnovaných programování. Naučili nás, jak ovládat Ozoboty, Codey Rocky nebo robotické koule Sphero Bolt, jak je naprogramovat, aby plnily zadané úkoly, jak si ve Scratchi vytvořit vlastní počítačovou hru a ještě se u toho protáhnout. Nechybělo ani stanoviště s únikovkou a klasickými šiframi. Bylo to náročné dopoledne, ale dobře jsme se bavili.

Fotky z akce najdete zde.

Duha podzimu

Ve středu 8. 11. 2023 jsme se v rámci projektu ACTION! aneb tělo i duše v pohybu vydali nasát atmosféru podzimu. Prošli jsme se v okolí školy, posbírali různobarevné listy spadlé ze stromu, ze kterých jsme pak společnými silami vyrobili na zahradě barevného smajlíka.

Další fotky najdete zde