Budovy
  • Mgr. Monika Jonášová

Mgr. Monika Jonášová třídní učitelka 6.A

Jonášová Monika

Potřebujete se se mnou spojit?

m.jonasova@zs-klokanek.eu

Mé funkce

Třídní učitel: 6.A

O mně

Odjakživa jsem měla vášeň pro umění a tvoření, což mě přivedlo k rozhodnutí věnovat se pedagogické činnosti. Vystudovala jsem učitelství 2. stupně ZŠ, ZUŠ a SŠ na Ostravské univerzitě.

Ve své výuce se zaměřuji nejen na rozvoj technických dovedností, ale také na podporu kreativity a individuálního vyjádření každého žáka. Snažím se ukazovat krásu umění ve všech jeho podobách a motivovat své žáky k objevování vlastního tvůrčího potenciálu. Ve své práci ráda kombinuji různé umělecké obory a podněcuji žáky k experimentování a hledání nových možností vyjádření. Často propojuji VV i s jinými předměty, jako je zeměpis, výchova ke zdraví, dějepis nebo český jazyk. Věřím, že umění má schopnost obohatit život každého člověka, a proto se snažím své žáky vést k tomu, aby si vytvořili k umění kladný vztah, který je bude provázet po celý život.

Učení je pro mě nejen prací, ale také koníčkem, který mě naplňuje a motivuje. Momentálně vyučuji výtvarnou výchovu, tělesnou výchovu, zeměpis, občanskou výchovu a pracovní činnosti. Ve své výuce kladu důraz na vytvoření přátelské atmosféry, která podporuje vzájemný respekt a otevřenou komunikaci. Zároveň věřím, že humor a smysl pro řád jsou klíčové pro efektivní a příjemné učení, a proto se snažím tyto prvky integrovat do každé vyučovací hodiny.

Mým cílem je, aby se žáci cítili motivovaní a připravení čelit nejen školním výzvám, ale i těm, které je čekají v běžném životě.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.