Budovy
  • Mgr. Taťána Kornášová

Mgr. Taťána Kornášová třídní učitelka 4.A

Kornášová Taťána

Potřebujete se se mnou spojit?

t.kornasova@zs-klokanek.eu

Mé funkce

Třídní učitel: 4.A

O mně

Studium:

• Střední pedagogická škola Havířov, učitelství pro MŠ
  • Ostravská univerzita, Speciální pedagogika pro učitele MŠ a vychovatele, bakalářské studium
  • Univerzita J. A. Komenského Praha, Speciální pedagogika pro učitele, magisterské studium

Další vzdělávání:

• Čtením a psaním ke kritickému myšlení
  • Organizace práce logopeda ve školách a školských zařízeních
  • Státní logopedický kurz a Postgraduální logopedický kurz
  • Teorie a praxe Multifunkční terapie
  • Metoda dobrého startu
  • Dyslalie
  • Učíme se číst s porozuměním
  • Opožděný vývoj řeči
  • Vývojová dysfázie
  • Trvalá obnova školy
  • Výuka čtení technikou SFUMATO
  • Diagnostika gramotnostních funkcí
  • Stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou (Maxík)
  • Nová matematika prof. Hejného
  • Abaku
  • Reedukace a kompenzace SVPU a chování u žáků ZŠ
  • další vzdělávací akce k logopedii, pedagogice, ČJ, M, HV atd.

Už od dětství jsem chtěla být učitelkou, proto jsem vystudovala Střední pedagogickou školu a pracovala jako učitelka v mateřské škole. Předškolní děti mají celou škálu logopedických obtíží a proto jsem se začala zajímat o logopedii. Logopedický kurz, který jsme absolvovala, byl spouštěčem mého dalšího studia tohoto oboru. Následně jsem začala pracovat v Logopedické škole jako učitelka a zde jsem téměř od jejího založení. Mezi mé záliby patří především hudba a to od hudby vážné, až po rockovou. Hudební výchovu také učím, takže se mohu realizovat i s dětmi prostřednictvím zpěvu, hry na flétnu a dalších hudebních aktivit. Jsem také fanoušek některých sportů, především ledního hokeje a biatlonu. Velmi ráda jezdím na kole  a na běžkách a protože miluji přírodu, často vyrážím na túry do hor u nás, i v zahraničí. Relaxuji především při práci na zahradě nebo čtení knih, často navštěvuji také koncerty, festivaly a divadlo. Nabitím energie je pro mne i posezení s přáteli.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.