Budovy

Kondiční listopad

Podzimní listopad se v rámci projektu ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu nese v duchu podpory kondice, a to nejen té fyzické, ale také duševní.

Protože nám listopadový měsíc přinesl mnoho krásných, sluncem a barvami rozzářených dnů, přišli jsme s jednou speciální challenge určenou pro třídní kolektivy či skupiny žáků. Cílem bylo aspoň na chvilku ochutnat na vlastní kůži dotek podzimního sluníčka, nechat na sebe působit krásu podzimní krajiny a to vše zažít s blízkými kamarády a vrstevníky. O co se jednalo? Šlo o aktivitu s prvkem mindfulness - tedy o všímavou procházku po okolní přírodě, nejlépe mlčky a s týmovým úkolem nalézt pokud možno všechny odstíny duhy v podzimní přírodě. Následně měli žáci za úkol z nasbíraných přírodnin vytvořit společně originální dílo, koláž či cokoliv jiného. Těší nás, že se do této challenge zapojili jak žáci prvního, tak druhého stupně.

Ale pečovali jsme nejen o naši duševní, ale také fyzickou kondici. Listopad byl ve znamení kruhového tréninku! Naši žáci 2. stupně rozvíjeli svou zdatnost a fyzickou sílu na jednotlivých stanovištích, kde zkoušeli a trénovali cviky zaměřené na různé svalové skupiny. A šlo jim to dobře!

Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje

Kondiční listopad

Podívejte se, jak se nám dařilo.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.