Budovy

Putování se Santinim

Putování za Santinim

Projekt Putování za Santinim k 300. výročí jeho úmrtí je způsobem, jak propojit různé metody vzdělávání a oslavit významné výročí. Projekt byl zaměřen na osm žáků osmé třídy a zahrnoval následující aktivity:

1. Projektová výuka

Žáci budou začínat projekt v hodinách ve škole, kde se dozví více o osobnosti Santiniho, jeho architektonických dílech a historii Zelené Hory. Vytvoří projektové týmy, které budou zodpovědné za různé aspekty projektu.

2. Výjezd na Zelenou Horu do Žďáru nad Sázavou

Žáci se vydají na terénní výlet na místo, kde Santini pracoval a kde jsou jeho architektonická díla. Během výletu budou plnit úkoly Santiniho šifry. Během výletu se seznámí s místní historií a architekturou.

3. Tandemová výuka

Žáci budou spolupracovat ve dvojicích nebo malých skupinách při vytváření prezentací nebo projektů o Santinim. Tímto způsobem se budou učit od sebe navzájem.

4. Výtvarná výchova a dramatická výchova

Žáci budou moci vytvořit vlastní výtvarná díla, filmový scénář a film inspirovaný Santinim a jeho díly. Tímto způsobem se mohou kreativně vyjádřit a lépe porozumět umění.

5. Vzdělávání s využitím nových technologií

Žáci mohou vytvářet digitální prezentace, videa, interaktivní knihu, které budou obsahovat informace o Santinim a jeho dílech.

6. Zážitková pedagogika

Během výletu na Zelenou Horu mohou žáci provádět různé aktivity, které je zapojí do fyzických a smyslových zážitků spojených s místem.

7. Propojování formálního a neformálního vzdělávání

Projekt bude propojovat učení ve škole s praktickými zkušenostmi mimo školu, což pomůže žákům lépe chápat vztah mezi teorií a praxí.

8. Aktivizující metody

Během celého projektu budou žáci aktivně zapojeni do různých činností, což podpoří jejich zájem a motivaci k učení.

Projekt by měl být zábavný, inspirativní a zapojitelný pro žáky, zároveň jim umožnil prohloubit své znalosti o barokní gotice, Santinim a jeho kulturním dědictví.

Prohlédněte si koláže z naší cesty se Santinim.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.