Budovy

Resilio FITNESS

V rámci aktivit podporující prevenci rizikového chování jsme si letos pro naše žáky připravili celoroční program s názvem Resilio FITNESS. Podobně jako v loňském roce totiž chceme i letos navázat na záměr zlepšovat a posilovat jak duševního zdraví našich žáků, tak také jejich zdraví fyzické. Ne nadarmo se říká: "Ve zdravém těle, zdravý duch." A my toto heslo ctíme. Je bezpochyby, že dobrý zdravotní a fyzický stav ovlivňuje duševní pohodu jedince a platí to také naopak.

Naším cílem je proto realizovat celoroční program systematického rozvoje fyzické a psychické kondice prostřednictvím pohybových aktivit a sportu. Chceme žáky vést k objevování radosti z pohybu a přínosů, které pohyb, sport a cvičení přináší nejen pro jejich fyzickou odolnost a resilienci. To vše chceme implementovat do času tráveného ve škole (např. zařazovat pohybové chvilky, aktivně trávené přestávky, nabízet netradiční sportovní aktivity, podporovat „offline“ čas o přestávkách…) a nepřímo tak podporovat i zdravý způsob trávení volného času žáků (např. podpora digitálního well-beingu).

Těšíme se ze společného sportování a zlepšování naší fyzické i psychické kondice!

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.