Budovy
  • Mgr. Kateřina Schneiderová

Mgr. Kateřina Schneiderová třídní učitelka 5.A

Schneiderová Kateřina

Potřebujete se se mnou spojit?

k.schneiderova@zs-klokanek.eu

Mé funkce

Třídní učitel: 5.A

O mně

VZDĚLÁNÍ

• 1991-1995 Střední zdravotnická škola
  • 2006-2009 PdF Ostravská Univerzita, bakalářské studium obor Speciální pedagogika (logopedie, psychopedie)
  • 2009-2012 PdF Ostravská Univerzita, navazující magisterské studium, obor Speciální pedagogika (logopedie, psychopedie)
  • 2015-2017 Fakulta celoživotního vzdělávání; Ostravská Univerzita, rozšiřující studium pro učitele 1.stupně ZŠ

PŘÍKLADY ABSOLVOVANÝCH KURZŮ A SEMINÁŘŮ

• Tvořivá hra v MŠ a její začlenění do ŠVP
  • Psychomotorické hry pro děti předškolního a mladšího školního věku
  • Jóga pro děti v MŠ a na 1.stupni ZŠ
  • Grafomotorika a její rozvoj u dětí v předškolním a mladším školním věku
  • Školní zralost
  • Metoda dobrého startu
  • Vývojová dysfázie
  • Čtení a psaní v hodinách cizích jazyků + inkluze v hodinách AJ
  • Jak lépe učit češtinu ve 4.a 5. ročníku ZŠ
  • Zvládání náročného chování u dětí, žáků a studentů s PAS na ZŠ
  • Rozvoj sociálních dovedností u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
  • Hodnocení a ovlivňování problémového chování v pedagogice pro pedagogy ZŠ
  • Badatelsky orientované vyučování
  • Učíce učíme se, aneb jak rozvíjet sebe i žáky při výuce matematiky (matematika Hejného)
  • Digitální kompetence
  • řada dalších seminářů a přednášek týkajících se práce s dětmi, jejich vývoje a jejich vzdělávání

PRAXE

• 1995 - 2006 Zdravotnictví; plavecká instruktorka dětí od 2měsíců do 7let
  • 2006 - 2016 Učitelka MŠ; zástupkyně ředitelky; logopedický asistent
  • 2016 - dosud Učitelka ZŠ logopedická s.r.o. 1.stupeň; speciální pedagog/školní logoped

Nacházím radost a smysl v práci s dětmi. Naplňuje mě dětská upřímnost a neomezená fantazie. Děti mi neustále nastavují zrcadlo a jsou pro mě zdrojem inspirace – učí mě vidět svět očima plnými naděje a tvořivosti.

Učení vnímám jako poslání.  Každý člověk má při své cestě za poznáním jiné potřeby a specifika. Těší mě pomáhat dětem nacházet jejich vlastní cestu k úspěchu a překonávat překážky, které se na první pohled mohou zdát nepřekonatelné.

Vedle lásky k dětem, své rodině a přátelům mám velmi hluboký vztah ke zvířatům, hlavně ke psům. Mými věrnými společníky a životními průvodci jsou psi rasy leonberger. Tito majestátní psi mě okouzlují svým velkým přátelským srdcem a rozvážností. Jsou pro mě symbolem loajality, klidu a lásky k nezištné péči a oddanosti – stejně jako děti.

Mám ráda přírodu, hory a vodu. Jsem milovnicí pohybu, zejména tance, různých druhů cvičení a plavání.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.