Budovy

Poslání školy

ZŠ logopedická, s.r.o. nabízí vzdělávání žákům od 1. do 9. ročníku. Vzdělávací program školy odpovídá co do obsahu i náročnosti programům běžných ZŠ, je však rozšířen o cílenou logopedickou péči.

V menším kolektivu a pod vedením speciálních pedagogů – logopedů mají děti šanci úspěšně překonat své komunikační bariéry, které jim často znemožňují úspěšný start v běžné škole. Promyšlený rozvoj komunikačních schopností v průběhu školní docházky zvyšuje pravděpodobnost, že naši absolventi dobře obstojí nejen při dalším studiu, ale také v osobním a profesním životě.

Vize školy - Komunikuji, tedy jsem

• Poskytujeme kvalitní vzdělávání.
  • Klademe nadstandardní důraz na rozvoj českého jazyka (individuální a skupinová logopedie, čtení s porozuměním, komunikace slovem i písmem). V cizím jazyce pak na zvládání běžných komunikačních situací.
  • ŠVP je orientováno na nové metody a formy práce.
  • Učíme žáky uplatňovat získané vědomosti, připravujeme je na praktický život.
  • Zakládáme si na dobrých vztazích a týmové spolupráci.
  • Rozvoj každého dítěte je prioritou školy.

Nabídka školy

• snížený počet žáků ve třídách (8-12)
  • školní družina
  • práce s moderními pomůckami (interaktivní tabule, iPady, programovatelní roboti pro výuku informatiky)
  • výuka hry na zobcovou flétnu v rámci hudební výchovy
  • klub předškoláků Klokánek
  • psychologické poradenství pro žáky a rodiče
  • posouzení rizika poruch učení u předškolních dětí a žáků 1. tříd
  • diagnostika Deficitů dílčích funkcí (DDF) u dětí i dospělých
  • reedukace (náprava) DDF
  • kariérové poradenství pro žáky 8. - 9. tříd a dospělé zájemce
  • přípravné kurzy na přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia
  • kurzy diagnostiky pro učitele (škola má akreditaci MŠMT jako instituce pro další vzdělávání pedagogů)
  • výuka matematiky podle prof. Hejného

Co je u nás jiné

• nabízíme snížený počet žáků ve třídách (8-12 dětí)
  • klademe nadstandardní důraz na výuku českého jazyka (včetně kvalitní písemné formy a čtení s porozuměním)
  • zajišťujeme  individuální logopedickou péči přímo ve škole (1-2x týdně)
  • zaměřujeme se na skupinový rozvoj komunikačních dovedností, logopedické chvilky, artikulační a dechová cvičení
  • v rámci hudební výchovy vyučujeme hru na zobcovou flétnu
  • běžná výuka je vedená  pedagogy s VŠ vzděláním v oblasti logopedie, což je zásadní zejména při výuce čtení a psaní v prvních ročnících
  • ve škole pracuje 15 logopedů se státní zkouškou z logopedie a dále několik logopedických asistentů a řečových preventistů, logopedie tedy není záležitostí zájmového kroužku, ale skutečně prolíná celou výukou
  • žáci i jejich rodiče mohou bezplatně využívat služeb školního psychologa, a to včetně diagnostiky rizika poruch učení, zpracování profilu intelektových předpokladů apod.

Co máme stejné s běžnými základními školami

• poskytujeme základní vzdělání, školní vzdělávací program vychází stejně jako ŠVP běžných základních škol z Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání
  • žáci se mohou po absolvování 9. ročníku hlásit na jakékoliv střední školy (záleží jen na jejich studijních výsledcích, nadání, zájmech a zdravotním stavu), příp. po 5. ročníku na běžnou základní školu nebo i na víceletá gymnázia

Galerie školy

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.