• Škola
  • 30 let školy
  • Slavnostní vystoupení v K-TRIU (23.5.2024)

Po celý školní rok 2023/2024 nás provázely nejrůznější akce k připomínce 30. výročí založení naší školy. Oslavy k tomuto vzácnému jubileu vyvrcholily dne 23. května 2024 slavnostním vystoupením žáků v kulturním domě K-TRIO v Ostravě - Hrabůvce. Tento jedinečný kulturní zážitek nabídl rodičům, pozvaným hostům, přátelům školy i široké veřejnosti bohatý a netradiční program plný uměleckých čísel, tanečních a hudebních vystoupení i multimediálních příspěvků. Zde Vám nabízíme krátké ohlédnutí a rekapitulaci tohoto slavnostního večera.

Celým programem nás provázeli moderátoři z 8. ročníku Matěj Černý a Gabriela Kludská. Diváci a hosté měli možnost prostřednictvím poutavých videoprezentací nahlédnout nejen do jednotlivých budov naší školy, ale také na mezinárodní projekt Erasmus+, do kterého se naše škola zapojuje. Mezi atraktivní vystoupení v podání žáků patřilo například taneční vystoupení mažoretek z 5.A, magickou show plnou efektů si pro tento den připravili žáčci ze třídy 1.B a 2.B a originální číslo nabité "dřevěným" rytmem s názvem Logorytmy odstartovali žáci z 3.B a 4.B.

Dále jsme se mohli zaposlouchat do stylu country hudby, do které nám své taneční vystoupení předvedli žáčci ze 2.A. Krásnou hrou na flétny pohladili naše uši i duše chlapci ze 3.A spolu s paní učitelkou Táňou. A ani páťáci z 5.A se nenechali zahanbit a diváky oslnili svým vystoupením v rytmu hip hopu.

Naši nejmladší žáčci z 1.A nás spolu se svými kamarády ze 3.A vzali doslova do pohádky, neboť jejich krásné číslo na hudbu z Včelích medvídků nás dospěláky, aspoň na malou chvilku, vrátilo do dětských let. Oproti tomu zostra to rozbalili žáci 5.B, kteří si hrou na flétny s rytmickým doprovodem střihli slavnou skladbu od skupiny Queen - We will rock you. Originální a snad téměř profesionální taneční vystoupení nám pak předvedli žáci z 2. stupně v podobě čísla s názvem Party show, úspěšné vystoupení pod označením Dance on the street bylo pak plně v režii žáků 8.A. Celé slavnostní vystoupení pak bylo završeno společným zpěvem žáků. Vůbec poprvé zde zazněla školní píseň s názvem Klokanova píseň, která byla zkomponována právě pro tuto slavnostní událost. Věříme, že nás tato školní píseň bude provázet také na dalších významných akcích školy.

Děkujeme všem účinkujícím z řad našich žáků a pedagogů a všem, kteří se na přípravě a realizaci tohoto slavnostního večera jakkoliv podíleli! :-)