• Školní projekty
  • ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu 2023/2024
  • AKČNÍ DUBEN

Jaro je tady v plném proudu a my pokračujeme v aktivitách na podporu pohybu těla i duše nás všech. Tentokrát jsme v rámci projektu podpořeném dotačním programem MSK připravili opravdu akční duben! A to nejen pro žáky samotné, ale také pro naše rodiče a širokou veřejnost.

Dne 23. dubna jsme pro naše žáky, rodiče a zájemce z řad veřejnosti připravili zábavné odpoledne ve škole. Původní záměr uskutečnit tuto akci na školní zahradě nám překazilo počasí, avšak to nám nezabránilo v počinu a připravený program jsem přesunuli do vnitřních prostor budovy. Pro malé i velké návštěvníky čekal bohatý program aktivit, který se skládal z malování na obličej, zábavy s robotickými sphero koulemi a také kreativní dílny, která byla věnována blížícímu se Dni matek. V rámci této dílny si tak děti mohly vyrobit krásné 3D přání pro maminku nebo originální záložku do knihy s motivem srdíčka či motýlka. Dále mohli návštěvníci potrénovat své mozky a tříbit svou bystrost v učebně plné hlavolamů, lušťovek, rébusů, hádanek a aktivit na propojování hemisfér zvané mozkocvična. Nechybělo ani bohaté a chutné občerstvení v podobě hot dogů, domácí ovocné limonády a dalších pochoutek, o které se ochotně postaral pan kuchař ve spolupráci s jeho kuchaříky - našimi žáky z kroužku vaření. Jejich kulinářské počínání mělo u návštěvníků a jejich chuťových pohárků velký úspěch. Nechyběl zde herní koberec plný nejrůznějších stavebnic pro nejmenší ani stolní šachovnice pro hraní dámy nebo šachů. O zábavu tedy nebylo nouze.

Mezitím jsme pro naše dospělé zájemce, pedagogy a rodiče našich žáků uspořádali besedu s odborníkem. Naše pozvání vést besedu v naší škole přijal vážený host, uznávaný psycholog PhDr. Jan Svoboda, který s účastníky sdílel odborné poznatky a své zkušenosti z bohaté praxe v tématu zdravé výchovy, rodičovství a mezilidských vztahů. Tato odborná dvouhodinová akce měla u účastníků velký úspěch a byla dle jejich hodnocení velmi inspirativní a povzbuzující. Panu doktorovi za jeho čas a ochotu ještě jednou srdečně děkujeme!

A to stále ještě není vše! Měsíc duben byl skutečně akční. V závěru měsíce jsme totiž pro naše žáky 2. stupně uspořádali další z turnajů. Tentokrát se - na jejich přání - konal žákovský turnaj v české dámě a v šachu. Přípravu naši žáci opravdu nepodceňovali a měli celé tři týdny na to, aby své umění logického myšlení v dáme či šachu poctivě tříbili. A to se jim také vyplatilo. V pondělí 29. dubna všechny své dovednosti zúročili v rámci konaného turnaje. Naše herna se tak proměnila v profesionální herní místnost plnou stolů se šachovnicemi, šachovými figurami a kameny. Celé dopoledne tak patřilo černobílým barvám a v jeho závěru jsme měli hned šest výherců na stupních vítězů. Každý z vítězů v české dámě i v šachu obdržel medaili, diplom, odměnu v podobě kapesní hry a také drobnou sladkost pro doplnění energie. A tady je máme:

Všem hráčům děkujeme za hojnou účast v turnaji, fair-play hru a vítězům gratulujeme!!
Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje