• Školní projekty
  • ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu 2023/2024
  • FIT ČERVEN

Hned ze začátku června jsme v rámci projektu ACTION! aneb Tělo i duše v pohybu připravili pro žáky 2. stupně projektový den s pestrým programem, v rámci kterého rozhýbali svá těla, podpořili fyzické zdraví a také si odpočinuli po duševní stránce. Projektový den s názvem ŽIJEME AKTIVNĚ jim nabídl bohatý dopolední program v nedalekém volnočasovém centru Zdravíčko Krmelín. Celé dopoledne tak žáci trávili aktivně, zdravým pohybem. Začali tak ještě před samotnou návštěvou centra. Někteří si naplánovali trasu autobusem s následnou procházkou na místo určení, ti odvážnější pak v doprovodu pedagogů vyrazili na kolech. Ať už tak či tak, každý z žáků absolvoval lehký cardio trénink už při cestě do Zdravíčka. Tam už pro ně byly připraveny tři různorodá stanoviště, na kterých se střídali po menších skupinách. Na zahradě je čekala ochutnávka jógy s panem lektorem. A některým žákům z jedné skupiny ani nevadilo, že je při tom zastihl déšť. I přesto si pan lektor poradil a pokračovali společně ve cvičení pod zastřešenou plochou. Jiní si v tuto dobu dopřávali relax a inhalaci v solné místnosti, kde za doprovodu jemných světel, kamenů ze soli a solných lamp mohli svému tělu dopřát pozitivní účinek minerálních látek obsažených ve vzduchu. Na třetím stanovišti si žáci otestovali svou fyzickou zdatnost a především ohebnost a flexibilitu a za pod vedením paní fyzioterapeutky si vyzkoušeli a naučili se několik základních cviků pro zdravá záda. Jak se nám potvrdilo, to naše mládež bez pochyby potřebuje. V průběhu dopoledne se žáci mohli občerstvit drobnou a velmi chutnou svačinkou, která pro ně byla nachystána. Pohybem jsme tento den začali a také skončili, neboť po rozloučení se Zdravíčkem se naši žáci opět vydali aktivní procházkou a cykloprojížďkou nazpátek.

Projekt je podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje